PFDK’den Ali Koç’a 45 gün hak mahrumiyeti cezası

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’a bir TV programında sarf ettiği sözler nedeniyle 45 gün hak mahrumiyeti ve 210 bin TL para cezası verdi.

Koç, hakem ve müsabaka görevlileri hakkındaki ifadeleri ile sportmenliğe aykırı davranışları sebebiyle PFDK’ye sevk edilmişti.

Kuruldan yapılan açıklama şöyle:

“FENERBAHÇE A.Ş. başkanı YILDIRIM ALİ KOÇ’un, 04.10.2023 tarihinde katılmış olduğu TV programında sarf ettiği beyanlarında yer alan sportmenliğe aykırı hareketi ve Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkındaki Açıklamaları nedeniyle FDT’nin 36/1-b, 38/3. ve 10/2. maddeleri uyarınca 45 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 210.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

BAKİ’YE CEZA VERİLMEDİ

Öte yandan Fenerbahçe Yöneticisi Selahattin Baki ise ceza almadı.

PFDK’den Baki için, “Fenerbahçe idarecisi Selahattin Baki hakkında, 01.10.2023 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yayınlanan beyanlarında yer alan Hakem ve Diğer Müsabaka Görevlileri Hakkındaki açıklamaları nedeniyle Kurulumuza sevk yapılmış ise de; isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından Ceza Tayinine Yer olmadığına karar verilmiştir” açıklaması yapıldı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas