Özel: Kurultayı kazanacağız, ittifakı zorlayacağız

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Özgür Özel, basın mensuplarıyla yaptığı kahvaltılı toplantıda, İsrail’in Gazze’de bir hastaneye düzenlediği saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Sivillerin ölümlerine hem Türkiye’den hem dünyadan yeterince ses çıkmadığını ve uluslararası örgütlerin bu konuda gerekli reaksiyonu, gerekli sertlikte göstermediğini belirten Özel, “100. yılını bu sene kutlamış bir siyasi parti olarak, Avrupa’da ve dünyadaki siyasi akrabalarımıza bu sorunun çözümünde daha aktif rol oynama çağrısında bulunuyoruz. Bundan sonra ne Filistin’den ne İsrail’in ne dünyanın herhangi bir yerinden bebeklerin, sivillerin, hastaların öldüğü ya da hastanelere saldırıldığı görüntülerin tekrarlanmamasını diliyoruz” dedi.

Özel, cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinin ardından büyük bir travma yaşadıklarına dikkat çekerek 4-5 Kasım’da yapılacak 38. Olağan Kurultay’a ilişkin şunları söyledi:

“Bu parti 6 Kasım günü bize lazım. 6 Kasım gününe geldiğimizde bizim bu partiyi ayağa kaldırmak, bu örgütü motive etmek ve önümüzdeki yerel seçimleri kazanmak gibi bir hedefimiz var.

İlla merak ediyorlarsa söyleyeyim milletvekili grubunda yüzde 55’e 45 biz öndeyiz, öyle görünüyor. Çoğunluk milletvekili grubunda değişimden yana. İnanın bunu Meclisteki kavaslara sorsanız biliyor. Bu sağır sultanın bildiği bir şey, değişim bir adım önde grupta.

Ben bir rakam vermeyeceğim ama beklenenin çok üzerinde imza alacağımız ve tahminlerin üzerinde çok bir destek alacağımızı görüyoruz. Kurultayı kazanacağız.”

Özel, “Siz 2028’e kadar Ekrem İmamoğlu’nun emanetçisi misiniz?” sorusu üzerine de “2028’e kadar dediğiniz cumhurbaşkanlığı seçimi. Benim 2028’de CHP’nin genel başkanı olarak en doğru adayı, toplumda en karşılığı olan adayı adaylaştırmaktan başka bir hedefim ve görevim olamaz” dedi.

ESKİ ORTAKLARLA MÜZAKERE EDEBİLİRİZ

Özel, “Siz kazanırsanız, İYİ Parti ile yeniden masaya oturur musunuz?” sorusunu yanıtlarken, “CHP’nin ittifak kapasitesinde bir aşınma olduğunu kabul etmemiz gerekir. Kendiliğinden oluşan bir toplumsal ittifakın oluşmasıyla ilgili yaşanılan bir güven sorunu var. Biz CHP’nin yeniden geçmiş ittifak ortaklarıyla müzakere edebileceği bir süreci başlatabileceğimize inanıyoruz. Toplumsal ittifakın yeniden bir güven kazanımıyla olacağını biliyoruz” dedi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas