Kozmetik Dünyasında Deprem, Türkiye’de 16 Mağazası Var, Sevilen Marka İflasın Eşiğinde!

Dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan The Body Shop iflasın eşiğinde.

Anita Roddick tarafından 1970’lerde kurulan cilt bakımı ve kozmetik perakendecisi The Body Shop, iş kaybı ve mağazaların kapanmasıyla sonuçlanacak muhtemel bir iflas süreci için yöneticileri atamaya hazırlanıyor.

Dünyanın en büyük kozmetik şirketlerinden biri olan The Body Shop, mali kriz yaşıyor. Şirket, Fransız L’Oréal grubunun bir parçası olmasına rağmen iflas etme riskiyle karşı karşıya. İngiltere’de 250 kadar mağazanın kapanabileceği belirtiliyor.

İngiltere merkezli şirketin iflas başvurusu yapmak üzere olduğu öğrenildi.

Ancak şirketin mali durumu, son yıllarda kötüleşti ve sektörde şok etkisi yarattı. Bu durum, hem L’Oréal grubunu hem de The Body Shop’un müşterilerini ve çalışanlarını endişelendiriyor.

Özellikle İngiltere’de 250’ye yakın mağazanın kapanması bekleniyor ve şirketin iflas başvurusu yapmak üzere olduğu konuşuluyor.

Ancak Türkiye’deki 16 mağazasının bu süreçten etkilenmeyeceği öne sürülüyor. Ayrıca, diğer ülkelerdeki mağazaların da bu olumsuz durumdan korunacağı belirtiliyor.

Kozmetik sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren The Body Shop, doğal ve hayvan dostu ürünleriyle tanınıyor.

The Body Shop, 1976 yılında İngiltere’nin Brighton kentinde Anita Roddick tarafından kurulmuştu. Şirket, 2006 yılında 652 milyon sterline L’Oréal grubuna satılmıştı. Şirket, 2023 yılında ise Alman yatırım fonu Aurelius’a 1 euroya devredilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas