Fenerbahçeli futbolcular şoförlerinin cenazesine katıldı

Fenerbahçeli Joshua King, önceki gün Rizespor maçında takımının 5. golünü attıktan sonra formasını çıkartmış, içliğinde ‘RIP (Rest in Peace – Huzur içinde Yat) Murat Adkovayçin’ yazdığı görülmüştü.

Joshua King, gol sevincine şunları söyledi: “Maalesef şoförümü, amcam gibi gördüğüm birini kaybettim. Murat Adkovaycın, benim için sadece bir şoför değildi. Ailem gibiydi. Her gün oğlumu okula götürüyordu. Ailemi her yere götürüyordu. Ailem için bir koruyucuydu. Benim için zor bir hafta oldu. Bütün ailem çok üzgün. İki gün önce cenazesine katıldım ve hayatımda geçirdiğim en üzgün gündü. Gol atarsam ona armağan edecektim. Benle çalışmaya başlamadan önce Fenerbahçeli değildi, sonra stadyuma gele gele Fenerbahçeli oldu. Eminim ki o bizi izliyor.”

Spor muhabiri Süleyman Arat’ın sosyal medya hesabından paylaştığı görüntülerde Fenerbahçeli oyuncular Joshua King e Oostorwolde cenaze törenine katıldı.

Süleyman Arat, “Joshua King ve Oostorwolde’nin, muşta ile dövülerek feci şekilde öldürülen şoförleri Murat Adkovaycin’in hem Şakirin camiinde kılınan cenaze namazına katılmaları, ardından da Ümraniye Ihlamurkuyu mezarlığına kadar gidip son görevlerini yapmaları büyük ahde vefa örneği” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas