Fatih Camii çevresinde kedi ölümleriyle ilgili gözaltı: Tedavi için götürdüm

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerin ardından dün Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliğine yapılan ihbar üzerine polis harekete geçti. 

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ

İhbarda bir kediyi çantasına koyup götürdüğü öne sürülen M.F.Ö. gözaltına alındı.  Poliste ifade veren şüpheli M.F.Ö. kedileri öldürdüğü iddialarının asılsız olduğunu belirterek “Ben orada bulunan kedileri beslemek için her gün yüzlerce liralık mama alıyorum. Görüntülerin çekildiği gün de yine onları besliyordum. Bu sırada yavru bir kedinin gözünden yaralandığını fark ettim. Onu alıp dükkanıma götürdüm. Yarasına merhem sürdüm. Kedi 2 gün benim dükkanımda kaldı. Daha sonra onu götürüp camii görevlisine teslim ettim” dedi.

Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri yaptıkları çalışmada M.F.Ö.’nün her gün mama aldığı yerlere giderek, ifadesini doğruladı. Camii görevlisinin de,   M.F.Ö.’nün tedavi için aldığı yavru kediyi geri getirdiğini söylediği öğrenildi. Polisin, Fatih Camii çevresinde ölü olarak bulunan kedilerle ilgili çalışmasının devam ettiği öğrenildi.

1/3

2/3

3/3

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

asdasdas