AKP’li Milletveli, Adalet Bakan Yardımcısından Torpil İstedi: Bakan Yardımcısı Canlı Yayında Fena Yakalandı

14 Mayıs seçimlerinden önce iktidar tarafından “Mülakatlar kaldırılacak” vaadi askıda kalırken, AKP eliyle torpil iddiaları tartışılmaya devam ediyor.

Son olarak geçmişte yapmış olduğu “FETÖ’yü ziyaret ettim. Siyaset ve bürokraside yükselme o yolla oluyordu” ifadeleri ile gündeme gelen Adalet Bakan Yardımcısı Ramazan Can, bu kez başka bir skandal ile Türkiye gündemine oturdu.

TORPİL PAZARLIĞI YAPARKEN KAMERALARA YAKALANDI

Görevde yükselme sınavı için torpil olduğu iddia edilen mesajlara tek tek yanıt verdiği görülen Can’ın yapılacakları özel kalem müdürüne havale ettiği görüldü. Can’ın bir mesaja “Abi notumuzu aldık takip edeceğiz inşallah” diye yanıt verdiği de görüldü.

Can’a mesaj atanlar arasında CHP’den Memleket Partisi’ne oradan da AKP’ye geçen Mehmet Ali Çelebi’nin yer alması dikkat çekti.

ÇELEBİ ‘ŞEHİT AİLESİ’ DİYEREK ÜSTE ÇIKMAYA ÇALIŞTI

Torpil pazarlığının ifşa olmasının ardından sosyal medyadaki çok sayıda gelen tepkiye yanıt veren Çelebi, ilgili videoyu paylaşarak kendisini şu sözlerle savundu:

“İzmir’den ŞEHİT BABASI R.O.’nun ricası üzerine Adalet Bakan Yardımcımız Ramazan Can’a “Mülakata giren kardeşimiz şehit yakını bilginiz olsun, takdirlerinize!” diyerek mülakatta bu konuda hassasiyet gösterilmesini istemem torpilmiş.

Şehit cenazesinden çıkıp DEM’lenmeye gidenleri, devletimize işgalci diyen Demirtaş’ı haber yapamayan FoxTV öyle buyurmuş.

Yazılı sınavı 89 olan kardeşimizin bize ihtiyacı bile yok. Bir şehit babasının ricasını sadece hassasiyet gösterilmesi için iletmek boynumuzun borcudur!

Satırın altında “ŞEHİT YAKINI” da yazıyor ama FOX tilkilik yapıp yayınlamıyor, hatta kapatıyor!

İsteyen gazetecilere gösterelim!!!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir