Ünlü Hedge Fonu CEO’su Bitcoin İçin 2 Seviye Verdi!

10tfund’un kurucusu ve CEO’su Dan Tapiero, Bitcoin için iyimser bakış açısını paylaştı. Tapiero, BTC için şaşırtıcı bir artış öngördü. Bu bağlamda, potansiyel olarak yıl içinde 90.000 ila 200.000 dolar arasına ulaşacağını söyledi. Tapiero’nun yükseliş eğilimi, kripto para piyasasının gelişen dinamikleri hakkında içgörüler sunarak tartışmalara yol açtı.

Tapiero’nun yükseliş tahmini ve piyasa dinamikleri

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, muhteşem bir ralli yaptı. BTC fiyatı sadece beş ay içinde neredeyse %100’lük etkileyici bir artış gördü. Dan Tapiero’nun cesur projeksiyonu, da bu dikkat çekici yükseliş trendine dayanıyor. Tapiero’ya göre bu artışı diğerlerinden ayıran önemli bir şey var. Bu önemli şey, ciddi büyümeye rağmen aşırı ısınmış bir piyasa duyarlılığının olmaması. Bu bağlamda Tapiero, tahminlerinin dayanağını şu şekilde izah ediyor:

Bitcoin 5 ayda neredeyse %100 arttı ve köpük hissedilmiyor. Şüpheciler hala her yerde. X bile biraz sakin. ABD kısa vadeli faiz oranları hala %5! USD güçlü. BTC’de şok edici hızlanma yakın görünüyor. 70 binin kırılması 90 bine doğru gidiyor… Sonra bu yıl 150 bin-200 bin dolar.

Bununla birlikte, Tapiero piyasada şüpheciliğin hala yaygın olduğunu da belirtiyor. Ayrıca, bunun katılımcılar arasında bir ihtiyat seviyesine işaret ettiğini belirtiyor. CEO, Bitcoin’in potansiyel yükselişini etkileyen önemli bir faktör olarak makroekonomik zemine dikkat çekiyor. ABD’de kısa vadeli faizler %5 seviyesinde ve ABD doları gücünü koruyor.

Baskılara rağmen Bitcoin yoluna devam ediyor!

Tapiero, Bitcoin’in ivme kazanması için elverişli bir ortam görüyor. Gary Gensler gibi isimlerin başını çektiği düzenleme tartışmalarına rağmen, özellikle Bitcoin’e artan ilgi gösteren ABD’li yatırımcılar için piyasaların gücünün geçerli olduğunu belirterek piyasaların direncini vurguluyor.

Tapiero, “Piyasalar bürokratlardan daha güçlü. Gensler, BTC’den ‘dışlanmış’ hisseden ABD’li yatırımcının rakibi değil,” diyor. Buradan hareketle, piyasaların düzenleyici belirsizlikleri gölgede bırakma kabiliyetinin altını çiziyor.

Tapiero ve Brandt olgunlaşan bir piyasadan söz ediyor

Dan Tapiero’nun yükseliş tahmini, kripto para alanındaki diğer önemli isimlerin tahminleriyle uyumlu. Ünlü trader Peter Brandt da Bitcoin için potansiyel bir artış önererek 2025’in sonlarına doğru 200.000 dolarlık bir hedef öngördü. Ancak Brandt, bu iyimser görünümü gerçekleştirmek için Bitcoin’in belirli bir yörüngeye bağlı kalmasının önemini vurguluyor.

Dan Tapiero’nun gözlemleri fiyat tahminlerinin ötesine geçiyor. Çünkü, önceki boğa piyasalarına kıyasla piyasa duyarlılığında belirgin bir farklılığa dikkat çekiyor. Tapiero, 2017 boğa koşusu sırasında tanık olunan coşku ile bir tezat oluşturarak, yatırımcılar arasındaki bastırılmış heyecana işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx