İftar menüleri 2023: 24. Gün iftar menüsü

Ramazan ayının son haftasının içerisindeyiz. Son iftar soflarımız ve son oruçlarımızın tadını çıkaracağımız bir menü ile karşınızdayız.

Ramazan ayının yirmi dördüncü gününde iftar menümüzde bugün büyük küçük herkesin severek içtiği bir çorba ile başlangıç yapıyoruz. Ardından sebzelerin arasında en sevileni ile bir kebap ve yanına iftar sofranıza renk katacak bir makarna tarifi ile devam ediyoruz. Ramazan Bayramı gelmeden son zamanların en trend tatlısı olan bir tatlı tarifi ile menümüzü sonlandırıyoruz.

İşte Ramazan ayı yirmi dördüncü gün iftar menüsü…

24. GÜN İFTAR MENÜSÜ

  • Kremalı mantar çorbası,
  • Patlıcan kebabı,
  • Pancar sosu makarna,
  • Soğuk baklava

KREMALI MANTAR ÇORBASIKremalı mantar çorbası, sadece bir gün değil her gün olsa her gün severek içilecek bir çorba. Lezzetine doyum olmaz, bir kâsede asla yetmez.

Tam kıvamında: Kremalı mantar çorbası tarifi

PATLICAN KEBABI TARİFİPatlıcan ve kıyma ile yapılan her yemek enfes lezzetli oluyor. Patlıcan kebabı da onlardan bir tanesi. Kıyma ve patlıcan dilimleri ile yapılan bu yemek hem çok doyurucu hem de lezzetli bir tarif ortaya çıkarıyor.

Misafir sever: Patlıcan kebabı tarifi

PANCAR SOSLU MAKARNASofraya geldiği andan itibaren tüm dikkatleri üzerine çekecek, lezzeti ile herkesi kendine âşık edecek bir makarna tarifi.

Rengi ile cezbeder: Pancar soslu makarna tarifi

SOĞUK BAKLAVARamazan Bayramı geldiğinde zaten bol bol orijinal baklavayı yiyeceğiz. Ama öncesinde son zamanların favori tatlısı olan soğuk baklavayı denememek olmazdı. Hem basit hem de lezzetli bir tarif ile dışarıdan aldığınız soğuk baklavaları artık unutun.

Böyle lezzet yok: Soğuk baklava tarifi

Şimdiden afiyet olsun!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir