Elif Loğoğlu Kimdir? İYİ Parti Osmaniye 1. Sıra Milletvekili Adayı Elif Loğoğlu’nun Biyografisi

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerine az bir zaman kaldı. Milletvekili adaylarının belirlenmesinde ise son aşamaya gelindi. CHP, İYİ Parti ve AKP bugün milletvekili adaylarını açıkladılar. İYİ Parti Osmaniye 1. sıra milletvekili ise Elif Loğoğlu oldu. Vatandaşlar listeyi gördükten sonra Elif Loğoğlu hakkında araştırma yapmaya başladılar. Peki Elif Loğoğlu kimdir, nerelidir, mesleği nedir?

İşte detaylar…

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ve 28. dönem milletvekilliği seçimlerine az bir zaman kala milletvekili listeleri de netleşti. İYİ Parti’nin Osmaniye 1. sıra adayı ise Elif Loğoğlu oldu.

Elif Loğoğlu Kimdir?

Elif Loğoğlu, 1969 yılında Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokul eğitimini memleketi olan Yukarı Bozkuyu Köyü’nde, ortaokulu ve liseyi ise Kadirli’de tamamlamıştır. 

Loğoğlu, lisans eğitimini ise Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya bölümünde tamamlamıştır. Loğoğlu, bölümünden birincilikle mezun olmuştur. 

Elif Loğoğlu, yüksek lisans ve doktorasını biyokimya alanında yapmıştır. 2006 yılında doçent unvanını, 2012 yılında ise profesör unvanını elde etmiştir. Loğoğlu, 1998-1999 yılında Northwestern/Chicago Üniversitesi’nde ziyaretçi Bilim insanı olarak görev almıştır. 

Loğoğlu’nun yayınlamış olduğu birçok uluslararası ve ulusal makaleleri ve kitapları bulunmaktadır. Aynı zamanda uzun yıllar boyunca Türk kadınına yönelik çalışmalarda bulunmuştur. Kadınların toplumsal rollerine, aile ve bireye odaklanarak çalışmalar yürütmüştür.

Elif Loğoğlu’nun Kariyeri

Loğoğlu, 2009-2012 yılları arasında Gazi Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma Merkezi’nin Müdürlüğünü yapmıştır. Aynı zamanda Kadirli Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (KAVAK) kurucu üyeliğini üstlenmiş, iki dönem de yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır. 

Elif Loğoğlu kadınlara yönelik birçok çalışmalarda bulunmuş ve Kadın Hareketi Derneği’nin kurucu üyeliğini yapmıştır. 2008 yılından bu yana da Genel Başkanlığını yapmaktadır.

Elif Loğoğlu, kadınların siyasi, sosyolojik ve psikolojik her konudaki yerini ön plana çıkaran kadınların yerelden genele daha güçlü hale getirilmesine yönelik hem kamu kurumlarıyla hem de sivil toplum kuruluşlarıyla birçok etkinlik düzenlemiştir. En temel amacını ise kadını toplumda görünür kılmak olarak belirtmektedir. 

Bu çalışmalarının bir meyvesi olarak da birçok kez ‘yılın en başarılı kadını’ ödülüne layık görülmüştür. 

Elif Loğoğlu, 07 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi 25. dönem Osmaniye Milletvekili adayı olmuştur. Loğoğlu daha sonra, 2022 yılında İyi Parti Genel Başkan Danışmanlığı’na atanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir