Berkin Elvan ölümünün 9. yılında mezarı başında anıldı

İstanbul Okmeydanı’nda, Gezi Direnişi eylemleri sırasında polisin attığı gaz fişeğinin kafasına isabet etmesi sonucu aylarca komada kalan, 11 Mart 2014’te yaşamını yitiren Berkin Elvan, ölümünün 9. yılında ailesi ve sevenleri tarafından anıldı.

Feriköy Mezarlığı’nda yapılan anma törenine Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, Babası Sami Elvan, Ablası Özge ve Gamze Elvan’ın yanısıra HDP İstanbul Milletvekilleri Musa Piroğlu, Oya Ersoy, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ve çok sayıda yurttaş katıldı. Anma töreninde “Berkin Elvan Ölümsüzdür”, “15’inde bir fidan Berkin Elvan”, “Gezi tutsakları onurumuzdur” sloganları atıldı.

Anma töreninde konuşan Anne Gülsüm Elvan, “Berkin’im benden kopalı tam 9 yıl oldu. Şimdi yaşatsalardı 24 yaşında olacaktı. Ama o 14 yaşında kaldı. Ben yıllardan beri mücadele ederken ‘çocuklar ölmesin’ dedim. Biz bu yüzden ‘adalet’ dedik. Çok üzgünüz, çok öfkeliyiz” dedi.

Kahramanmaraş merkezli ve 11 kentte yıkıma neden olan depremler hakkında da açıklamalarda bulunan anne Elvan, “Doğmamış çocuklar enkazın altında kaldı. Sebep olanlar umarım bir an önce yargılanırlar. Başkaları acı çekmesin yeter artık. Tek dileğimiz adalet” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir